ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 1400

کنکور کارشناسی ارشد، آزمونی است که هر سال برای سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد رشته های مختلف برگزار می شود. هر داوطلبی که شرایط لازم برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد را داشته باشد، مجاز خواهد بود تا در کنکور کارشناسی ارشد ثبت نام و شرکت کند. ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به صورت اینترنتی و در بازه های زمانی مشخصی انجام می گیرد. متقاضیان تمام دانشگاههای روزانه و شهریه پرداز، با شرکت در کنکور کارشناسی ارشد و کسب رتبه لازم می توانند وارد مقطع کارشناسی ارشد شده و مشغول به ادامه تحصیل شوند. ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هر یک از دانشگاهها، ممکن است دارای شرایط و ضوابط خاصی باشد. با توجه به افزایش روزافزون تعداد متقاضیان کنکور کارشناسی ارشد، تنها داوطلبانی موفق به قبولی خواهند شد که رتبه و تراز مناسبی را در کنکور کارشناسی ارشد کسب کنند. در این مقاله، همه جیز در رابطه با ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 1400 مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است.

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 1400

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 1400

متقاضیانی که قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد دارند، می توانند در بازه های زمانی مشخص که از طرف سایت سازمان سنجش اعلام می شود، نسبت به ثبت نام اقدام کنند. داوطلبان و متقاضیان تمامی دانشگاههای روزانه، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد به طور مشترک و همزمان، می توانند در آزمون کارشناسی ارشد ثبت نام کنند. زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در نیمه دوم آذرماه خواهد بود. داوطلبان می توانند از تاریخ 16 آذر ماه به مدت 10 روز اقدامات مربوط به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را انجام دهند.
در طول ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، ممکن است برخی از متقاضیان از ثبت نام جا بمانند. این دسته از داوطلبان می توانند در مهلت مجددی که در اختیار آنان قرار داده می شود، ثبت نام خود را انجام دهند. مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، ممکن است تا چند روز پس از بازه زمانی معین تمدید شود. همچنین در اواسط بهمن ماه نیز فرصتی مجدد در اختیار متقاضیان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد قرار خواهد گرفت.
زمان هایی که برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وجود دارند، فرصتی برای ویرایش اطلاعات نیز خواهند بود. درج اطلاعات فردی و تحصیلی دقیق و صحیح در فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، دارای اهمیت بالایی است. بدین ترتیب اگر به هر دلیلی خطایی در فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وجود داشته باشد، بهتر است در اولین فرصت نسبت به اصلاح آن اقدام کرد.
لازم به ذکر است که در سالهای اخیر، آزمون کارشناسی ارشد برای تمامی دانشگاهها به صورت مشترک و ادغام شده برگزار می شود. داوطلبان با شرکت در یک آزمون، فرصت خواهند داشت تا شانس قبولی خود در هر یک از دانشگاههای مختلف را مورد سنجش قرار دهند. نکته اصلی در رابطه با کنکور ادغام شده کارشناسی ارشد این است که متقاضیان می بایست هزینه ثبت نام مربوط به هر یک از دانشگاههای مورد علاقه خود را در هنگام ثبت نام پرداخت کنند.

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اولین گام برای داوطلبانی است که میل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دارند. افرادی که در کنکور کارشناسی ارشد ثبت نام می کنند، برای رسیدن به مرحله نهایی، فرایندی را پیش روی خود خواهد داشت. مراحل بعدی پس از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد که پیش روی داوطلبان قرار دارد به شرح زیر است:

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد
شرکت در آزمون کارشناسی ارشد
دریافت نتایج آزمون کارشناسی ارشد
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
دریافت نتایج انتخاب رشته کارشناس ارشد
تکمیل ثبت نام کارشناسی ارشد

گذر از این مراحل برای داوطلبانی ضروری خواهد بود که در هر مرحله موفق به صعود به مرحله بعد می شوند. هر یک از مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، در بازه های زمانی مشخصی انجام می گیرد. البته علاوه بر ثبت نام و قبولی در کنکور کارشناسی ارشد، برخی از داوطلبان که شرایط لازم را داشته باشند، می توانند از مزایای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد نیز بهره ببرند. این نوع از ثبت نام بر مبنای اصول وشرایطی خاص انجام می گیرد.

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 1400

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 1400

تمامی اقدامات مربوط به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گیرد. متقاضیان اگر در بازه های زمانی مشخص برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به این سایت مراجعه کنند، قادر خواهند بود تا ثبت نام خود را انجام دهند. نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به شرح زیر است:

مراجعه به سایت: مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org اولین گام برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد خواهد بود. پس از مراجعه به سایت سنجش لازم است از منوی سمت راست سایت وارد بخش “کارشناسی ارشد” شد. در این بخش نیز با کلیک بر روی گزینه “ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد” می توان ثبت نام را آغاز کرد.

پرداخت هزینه ثبت نام: در گام بعد از فرایند ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، نوبت به پرداخت هزینه ثبت نام می رسد. با انتخاب گزینه “خرید کارت اعتباری” در صفحه پیش رو، می توان نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اقدام کرد. داوطلبان در هنگام پرداخت هزینه ثبت نام می بایست مشخص کنند که علاقه مند به استفاده از چه مزایایی هستند. پس از اینکه مبلغ پرداخت مشخص شد، با انتخاب گزینه “تأیید و ادامه” می توان وارد درگاه پرداخت الکترونیکی شد. در این مرحله با درج اطلاعات درخواستی در قسمت های مشخص و انتخاب گزینه “تکمیل فرایند پرداخت”، یک شماره سریال 12 رقمی در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت. این شماره سریال به معنای تکمیل پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد خواهد بود.

ثبت نام جدید: پس از اینکه هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد پرداخت شد، داوطلبان می بایست مجددا وارد بخش “کارشناسی ارشد” شده و گزینه “ثبت نام جدید” را از منوی سمت راست سایت انتخاب کنند. در این قسمت داوطلبان برای ورود به سامانه ثبت نام، به درج شماره سریال ثبت نام در قسمت درخواستی، نیاز خواهند داشت.

بارگذاری عکس داوطلبی: پس از اینکه داوطلبان وارد سامانه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد شدند، در ابتدا می بایست عکس داوطلبی خود را در بخش درخواستی بارگذاری کنند. بهتر است داوطلبان اسکن عکس داوطلبی خود را مطابق با ویژگی های لازم تهیه کنند تا در هنگام ثبت نام به راحتی آن را بارگذاری کنند.

تکمیل فرم ثبت نام: در این مرحله، فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در اختیار داوطلبان قرار می گیرد که می بایست با اطلاعات فردی و تحصیلی حقیقی و صحیح تکمیل شود.

دریافت کد رهگیری: پس از اینکه فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد تکمیل و تأیید شد، یک کد رهگیری در اختیار ثبت نام کنندگان قرار خواهد گرفت. دریافت کد رهگیری ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به منزله پایان فرایند ثبت نام خواهد بود.

ناگفته نماند که دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، مهمترین منبع برای راهنمایی متقاضیان ثبت نام خواهد بود. دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، همزمان با آغاز زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در دسترس داوطلبان قرار می گیرد. این دفترچه توسط سایت سازمان سنجش توزیع می شود.

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 1400

نکات مهم در رابطه با ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد بر اساس شرایط و ضوابطی خاص انجام می گیرد. هر فردی که مایل به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد باشد، بهتر است از جزئیات کافی در این زمینه آگاه باشد تا ثبت نام خود را به درستی انجام دهد. در ادامه، به برخی از نکات مهم در رابطه با ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اشاره شده است.

دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد: داوطلبان باید در هر مرحله از ثبت نام خود، به نکاتی که در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ذکر شده است، توجه کنند. انجام هر گونه فعالیت خارج از چهارچوب دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، ممکن است مشکلاتی در فرایند ثبت نام متقاضیان ایجاد کند. بدین ترتیب افرادی که قصد دارند ثبت نامی درست و بی نقص برای آزمون کارشناسی ارشد داشته باشند، بهتر است به محتوای دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد توجه ویژه ای داشته باشند.

مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد: هر داوطلبی که مایل به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد باشد، لازم است مدارک لازم برای ثبت نام کارشناسی ارشد را آماده کرده و سپس اقدام کند. در ثبت نام اینترنتی داوطلبان نیاز به اسکن عکس داوطلبی و اطلاعات مهمی از جمله معدل دوره کارشناسی دارند. البته ارائه مدارک فردی و تحصیلی برای داوطلبان پذیرفته شده نهایی، ضروری خواهد بود. اما در هنگام ثبت نام اینترنتی کنکور کارشناسی ارشد، با دارا بودن مدارک معمولی می توان ثبت نام را به اتمام رساند.

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد: قبل از اقدام به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، بهتر است با شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آشنا شد. شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به دو دسته شرایط عمومی و شرایط اختصاصی تقسیم می شود. یکی از مهمترین شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، دارا بدون مدرک تحصیلی کارشناسی است. داوطلبان مشغول به تحصیل در مقطع کارشناسی تا قبل از آغاز ترم تحصیلی جدید یعنی تا پایان شهریور ماه، می بایست مدرک تحصیلی خود را دریافت کنند.

محرومیت از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد: متقاضیانی که پس از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد موفق به أخذ پذیرش نهایی در دوره روزانه شوند، فرصت مجدد برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در سال آتی نخواهند داشت. این قانون برای تمام پذیرفته شدگان دوره روزانه کارشناسی ارشد، چه تکمیل ثبت نام کرده باشند و چه تکمیل ثبت نام نکرده باشند، صدق می کند. متقاضیانی که در دانشگاههای شهریه پرداز پذیرفته شده و مشغول به تحصیل باشند، شامل این محرومیت نخواهند بود.

شرکت در آزمون کارشناسی ارشد: ثبت نام کنندگان کنکور کارشناسی ارشد می توانند پس از دریافت کارت ورود به جلسه، در آزمون کارشناسی ارشد که در اواخر فروردین ماه برگزار می شود، شرکت کنند. عدم حضور در جلسه کنکور به معنای انصراف داوطلبان از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد محسوب می شود. کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد برای تمامی ثبت نام کنندگان، در حدود یک هفته قبل از برگزاری آزمون توزیع می شود.

انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد: افرادی که در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کنند و رتبه و تراز مناسب را کسب کنند، مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد را پیش روی خواهند داشت. انتخاب رشته کارشناسی ارشد، تنها برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته امکان پذیر خواهد بود. هر داوطللبی ممکن است در هر کدام از دانشگاههای روزانه، شهریه پرداز، آزاد یا تمامی آنها، مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد باشد.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد: همانطور که گفته شد، ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد نیز روشی دیگر برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد است. متقاضیان باید توجه داشته باشند که سنجش و پذیرش داوطلبان در ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد، بر مبنای سوابق تحصیلی آنان انجام می گیرد. افرادی که شرایط استعدادهای درخشان را داشته باشند، مجاز به ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد خواهند بود.

سؤالات متداول

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در چه زمانی انجام می گیرد؟
ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد از نیمه دوم آذرماه آغاز شده و به مدت ده روز ادامه خواهد داشت. داوطلبان پس از دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و پس از آشنایی با چهارچوب ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد می توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به چه صورت انجام می گیرد؟
ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org انجام می گیرد. ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در این سایت و در بازه زمانی مشخص برای تمامی متقاضیان مقدور خواهد بود.

متقاضیان برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به چه مدارکی نیاز دارند؟
ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد برای دارندگان شرایط و مدارک مورد نیاز امکان پذیر خواهد بود. همه داوطلبان برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، نیاز به مدرک مقطع کارشناسی دارند. در هنگام ثبت نام اینترنتی کنکور کارشناسی ارشد، داوطلبان می بایست فایل اسکن شده عکس داوطلبی خود را با ویژگی های مشخص بارگزاری کنند. درج اطلاعات صحیح و حقیقی در فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به خصوص معدل مقطع کارشناسی، از ضروریاتی است که باید رعایت شود.

سایت فروش مدرک کدام است؟

همانطور که پیش تر نیز گفتیم، مدرک آزاد بزرگترین سایت فروش و خرید مدرک تحصیلی در کشور است. با حدود بیش از ۱۵ سال تجربه کاری در زمینه اخذ مدرک تحصیلی معتبر با خیال راحت می توانید مدرک خود را به همراه اصل دانشنامه و ریزنمرات از سایت مدرک آزاد خریداری کنید.

همچنین جهت مشاوره از سمت راست بخش پایین بر روی دکمه سبز واتساپ کلیک نمایید و از مشاوران ما ، مشاوره رایگان بگیرید

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 1400 , ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 , ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال , نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 1400 , آموزش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 1400 , نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال , آموزش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال , نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد , آموزش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد , آموزش و نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 1400 , آموزش و نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال , آموزش و نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد , دانشگاه سراسری , دانشگاه دولتی , دانشگاه ازاد , دانشگاه غیرانتفاعی

, , , , , , , , , , , , ,
Share:

ارسال یک در تیکت پاسخ جدید آمد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدرک فروشی خرید مدرک تحصیلی شماره تلفن سایت کانال فروش مدرک خرید مدرک دیپلم خرید مدرک کاردانی خرید مدرک کارشناسی خرید مدرک کارشناسی ارشد خرید مدرک دکتری خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس هزینه و قیمت مدرک تحصیلی مدرک تحصیلی قانونی مدرک تحصیلی جعلی مدرک تحصیلی معتبر مدرک تحصیلی با استعلام فروش مدرک تحصیلی با استعلام فروش مدرک تحصیلی قانونی فروش مدرک تحصیلی با استعلام فروش مدرک تحصیلی معتبر فروش مدرک لیسانس مدرک فروشی خرید مدرک تحصیلی شماره تلفن سایت کانال فروش مدرک خرید مدرک دیپلم خرید مدرک کاردانی خرید مدرک کارشناسی خرید مدرک کارشناسی ارشد خرید مدرک دکتری خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس هزینه و قیمت مدرک تحصیلی مدرک تحصیلی قانونی مدرک تحصیلی جعلی مدرک تحصیلی معتبر مدرک تحصیلی با استعلام فروش مدرک تحصیلی با استعلام فروش مدرک تحصیلی قانونی فروش مدرک تحصیلی با استعلام فروش مدرک تحصیلی معتبر فروش مدرک لیسانس مدرک فروشی خرید مدرک تحصیلی شماره تلفن سایت کانال فروش مدرک خرید مدرک دیپلم خرید مدرک کاردانی خرید مدرک کارشناسی خرید مدرک کارشناسی ارشد خرید مدرک دکتری خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس هزینه و قیمت مدرک تحصیلی مدرک تحصیلی قانونی مدرک تحصیلی جعلی مدرک تحصیلی معتبر مدرک تحصیلی با استعلام فروش مدرک تحصیلی با استعلام فروش مدرک تحصیلی قانونی فروش مدرک تحصیلی با استعلام فروش مدرک تحصیلی معتبر فروش مدرک لیسانس مدرک فروشی خرید مدرک تحصیلی شماره تلفن سایت کانال فروش مدرک خرید مدرک دیپلم خرید مدرک کاردانی خرید مدرک کارشناسی خرید مدرک کارشناسی ارشد خرید مدرک دکتری خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس هزینه و قیمت مدرک تحصیلی مدرک تحصیلی قانونی مدرک تحصیلی جعلی مدرک تحصیلی معتبر مدرک تحصیلی با استعلام فروش مدرک تحصیلی با استعلام فروش مدرک تحصیلی قانونی فروش مدرک تحصیلی با استعلام فروش مدرک تحصیلی معتبر فروش مدرک لیسانس چک ضمانت بانکی چک خرید مسکن چک خرید ماشین انواع چک معتبر خرید چک صیادی فروش چک صیادی خرید و فروش چک مدت دار خرید چک مدت دار نرخ خرید چک خرید چک توسط بانک خرید چک سفید امضا خریدار چک در تهران شماره تلفن خریدار چک خرید و فروش چک معتبر و تضمینی خرید چک معتبر