مدرک کارشناسی ارشد آب و زمین شناسی

مدرک کارشناسی ارشد آب و زمین شناسی
فروش مدرک کارشناسی ارشد اب زمین شناسی از سایت مدرک آزاد معتبر، قانونی و با استعلام امکانپذیر است. رشته آب و زمین شناسی یکی از رشته های تخصصی زمین شناسی است. مجموعه ای است که دانش های مربوط به این رشته را در بر می‌گیرد. این شاخه از علم زمین شناسی از ابعاد قرن بیستم در دانشگاه‌های آمریکا و اروپا تدریس شد. پس از انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۶۷ اولین دوره کارشناسی ارشد در سال ۱۳۷۷ دکترای این رشته ایجاد و در دانشگاه شیراز راه اندازی و اقدام به پذیرش دانشجو گردید.
سابقه سرفصل درس های تدوین شده این گرایش به همان سالها برمیگردد. آخرین نسخه اصلاح شده آن به سال ۱۳۷۲ در شورای عالی برنامه‌ریزی ثبت شده است. با توجه به نقش آب در کشاورزی و اهمیت مسائل مربوط به حفظ و بهره برداری از منابع آب با توجه به اهمیت منابع آب کم و کاستی در تامین آب شرب شهری و روستایی ضرورت و اهمیت این رشته در مقطع کارشناسی ارشد روشن می گردد.
ایران با وسعت زیاد و آب و هوای معتدل و نسبتاً خشک دارای منابع آب محدودی است که مدیریت آنها ایجاب کند متخصصینی با بینش و آگاهی های کافی تربیت شوند تا از عهده این مبحث مهم برآیند. داوطلبان این رشته علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی دوره کارشناسی ارشد باید واجد شرایط اقتصادی دوره ارشد رشته های زمین شناسی بوده و فارغ التحصیل دوره کارشناسی زمین شناسی باشد. فارغ التحصیلان سایر رشته ها در کارشناسی مانند مهندسی کشاورزی و رشته های مشابه نیز داوطلب ورود به این رشته شوند. بدیهی است اینگونه داوطلبان پس از ورود به دوره کارشناسی ارشد آب زمین شناسی خواندن دروس کمبود بر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد کمیته تخصصی مربوطه هستند.
اهداف دوره کارشناسی ارشد آب و زمین شناسی
در دوره آب زمین شناسی پذیرفته شدگان به مطالعه منشاء حرکت آب در محیط متخلخل و سازنده های زمین شناختی و واکنش‌های بین آب و محیط زمین شناختی می پردازند. هدف از ایجاد این دوره تربیت متخصصینی است که با کسب دانش لازم در زمینه های مذکور بتوانند به پژوهش و برنامه ریزی هدایت و مدیریت منابع آب زیرزمینی پرداخته و در صورت لزوم به تدریس در این رشته بپردازند. مدت زمان رسمی گذرانیدن این دوره دو ساله است ولی در صورت لزوم و با ارائه دلایل توجیه کننده حداکثر یک نیمسال تحصیلی یک به طول این دوره اضافه می‌شود شکل نظام نیمسالی است و هر سال تحصیلی شامل ۲ نیمسال و هر نیمسال ۱۶ هفته است.
توانایی ها و مهارت ها و احراز مشاغل دانش آموختگان
دلیل آن این رشته می‌توانند در مراکز مختلف از جمله مراکز آموزشی و موسسات پژوهشی به عنوان مربی. و در وزارت نیرو سازمان زمین شناسی وزارت کشاورزی با شرکت های مهندسی مشاور به عنوان مدیر بنی برنامه‌ریزی و سرپرست پروژه انجام وظیفه نمایند. و در هر یک از زمینه های زیر مسئولیت پذیرفته و نقش خود را ایفا کنند:
• هدایت امور مطالعاتی و نظارت بر پروژه های مطالعاتی در زمینه آبهای زیرزمینی
• پژوهش در زمینه های مختلف آب و خاک
• تدریس دروس مربوط به آب زمین شناسی آب شناسی آب های سطحی و زیرزمینی در گروههای آموزشی زمین شناسی
شرایط لازم برای اجرا
اجرای این رشته در دانشگاه‌هایی امکان‌پذیر است که حداقل دارای دو نیروی متخصص با درجه دکترا در رشته ها زمین‌شناسی بوده. و تجهیزات مورد نیاز برای انجام اندازه گیری های پارامترهای رایج در آب‌های سطحی و زیرزمینی را دارا باشند. وجود آزمایشگاه مستقل آب شناسی برای این منظور ضرورت دارد.

Share:

ارسال یک در تیکت پاسخ جدید آمد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدرک فروشی خرید مدرک تحصیلی شماره تلفن سایت کانال فروش مدرک خرید مدرک دیپلم خرید مدرک کاردانی خرید مدرک کارشناسی خرید مدرک کارشناسی ارشد خرید مدرک دکتری خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس هزینه و قیمت مدرک تحصیلی مدرک تحصیلی قانونی مدرک تحصیلی جعلی مدرک تحصیلی معتبر مدرک تحصیلی با استعلام فروش مدرک تحصیلی با استعلام فروش مدرک تحصیلی قانونی فروش مدرک تحصیلی با استعلام فروش مدرک تحصیلی معتبر فروش مدرک لیسانس مدرک فروشی خرید مدرک تحصیلی شماره تلفن سایت کانال فروش مدرک خرید مدرک دیپلم خرید مدرک کاردانی خرید مدرک کارشناسی خرید مدرک کارشناسی ارشد خرید مدرک دکتری خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس هزینه و قیمت مدرک تحصیلی مدرک تحصیلی قانونی مدرک تحصیلی جعلی مدرک تحصیلی معتبر مدرک تحصیلی با استعلام فروش مدرک تحصیلی با استعلام فروش مدرک تحصیلی قانونی فروش مدرک تحصیلی با استعلام فروش مدرک تحصیلی معتبر فروش مدرک لیسانس مدرک فروشی خرید مدرک تحصیلی شماره تلفن سایت کانال فروش مدرک خرید مدرک دیپلم خرید مدرک کاردانی خرید مدرک کارشناسی خرید مدرک کارشناسی ارشد خرید مدرک دکتری خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس هزینه و قیمت مدرک تحصیلی مدرک تحصیلی قانونی مدرک تحصیلی جعلی مدرک تحصیلی معتبر مدرک تحصیلی با استعلام فروش مدرک تحصیلی با استعلام فروش مدرک تحصیلی قانونی فروش مدرک تحصیلی با استعلام فروش مدرک تحصیلی معتبر فروش مدرک لیسانس مدرک فروشی خرید مدرک تحصیلی شماره تلفن سایت کانال فروش مدرک خرید مدرک دیپلم خرید مدرک کاردانی خرید مدرک کارشناسی خرید مدرک کارشناسی ارشد خرید مدرک دکتری خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس هزینه و قیمت مدرک تحصیلی مدرک تحصیلی قانونی مدرک تحصیلی جعلی مدرک تحصیلی معتبر مدرک تحصیلی با استعلام فروش مدرک تحصیلی با استعلام فروش مدرک تحصیلی قانونی فروش مدرک تحصیلی با استعلام فروش مدرک تحصیلی معتبر فروش مدرک لیسانس چک ضمانت بانکی چک خرید مسکن چک خرید ماشین انواع چک معتبر خرید چک صیادی فروش چک صیادی خرید و فروش چک مدت دار خرید چک مدت دار نرخ خرید چک خرید چک توسط بانک خرید چک سفید امضا خریدار چک در تهران شماره تلفن خریدار چک خرید و فروش چک معتبر و تضمینی خرید چک معتبر